NÉPTÁNC

"Az Így tedd rá! népi játék és néptánc módszertani program foglalkozásain a gyermekek játékos keretek között ismerkedhetnek meg saját kultúrájukat. Az Így tedd rá bizonyítja, hogy a „régi” és a korszerű nem ellenségek, ötvözi a kettőt ezáltal gyermekeink önfeledten, élvezettel játszhatják népi játékainkat. A játékban, dalban, táncban gazdag foglalkozások alkalmával a néptánc komplex személyiség fejlesztő hatását kombinálom a gyógypedagógiai összetett mozgásfejlesztésével. Az Így tedd rá-s gyermek magabiztos, önálló, kreatív, együttműködő, ügyes mozgású, kommunikatív, és vidám. A foglalkozások alkalmával ügyesednek a szociális, verbális, kognitív, mozgásos képességek. Fejlődik a koordináció,testtudat,térlátás,keresztpályák,kondíció és számos olyan más készség ami elengedhetetlen például az iskolakezdéshez. Célom , hogy foglalkozásaimat játékba-tánca-dalba integráljam. Így a gyermekek szinte észre sem veszik, hogy ezalatt a rövid idő alatt mennyit tanulnak, fejlődnek, okosodnak!"
Szekeres Bea